Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Wyciek z butli z gazem w Polkowicach

22 maja 2024 po godzinie 18 dwa zastępy straży pożarnej z JRG Polkowice zadysponowane zostały na ul. Kardynała Bolesława Kominka w Polkowicach do wycieku z butli z gazem przewożonej w pojeździe osobowym.

Lądowanie szybowca pod Guzicami

21 maja 2024 - Niecodzienna akcja zastępów straży pożarnej z JRG Polkowice oraz patrolu policji z KPP Polkowice.

Wypadek w Gaworzycach

19 maja 2024 po godzinie 10 w Gaworzycach na boisku sportowym miało miejsce przekazanie pacjenta dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 15.

Wybuch wyrobów pirotechnicznych w Polkowicach przy ul. 11 Lutego

15 maja 2024 po godzinie 16 w Polkowicach przy ul. 11 Lutego doszło do wybuchu w mieszkaniu na parterze. Prawdopodobnie w mieszkaniu doszło do wybuchu domowej roboty wyrobów pirotechnicznych.

Usuwanie skutków komórki burzowej w powiecie polkowickim.

1 kwietnia 2024 w godzinach popołudniowym nad powiatem polkowickim przeszła pierwsza w tym roku intensywna komórka burzowa. Strażacy z powiatu polkowickiego interweniowali przy 12 interwencjach. Działania przy usuwaniu skutków burzy są kontynuowane także 2 kwietnia 2024. 

RKO przy ul. Jana Pawła II w Polkowicach

W poniedziałek 20 listopada 2023 przed godziną 15 służby otrzymały informację o osobie nieprzytomnej znajdującej się w jednym z mieszkań przy ul. Jana Pawła II w Polkowicach.

Przemków - Odnaleziono ciało topielca

W niedzielę 19 listopada 2023 po godzinie 11 na osiedlu Huta w Przemkowie w jednym ze zbiorników wodnych zauważono ciało człowieka.

Przekazanie pacjenta dla Ratownika 15 w Polkowicach

31 października 2022 przed godziną 16 przy ul. Przemysłowej w Polkowicach odbyło się przekazanie pacjenta dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - Ratownik 15 z Zielonej Góry. Polkowickie Zespoły Ratownictwa medycznego D0221 oraz D0242 po wykonaniu szeregu czynności stabilizujących życie pacjenta oraz konsultacjach przystąpiły do przekazania pacjenta załodze LPR. Umowne lądowisko dla śmigłowca zabezpieczały dwa zastępy straży pożarnej z JRG Polkowice.

Skuteczna akcja poszukiwawcza w gminie Chocianów

6 czerwca 2022 po godzinie 15 do służb wpłynęła informacja o mężczyźnie, który oddalił się od miejsca zamieszkania będąc w stanie złamania psychicznego.

Parchów: Poszukiwania zakończone sukcesem!

W wielkanocny poniedziałek polkowiccy policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu 65-latki. Kobieta wyszła z domu w Parchowie około południa i do godzin wieczornych nie wróciła. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania.

Usuwaniu skutków Niżu "Eunice"

19 lutego 2022 od nocy trwają działania przy usuwaniu skutków niżu "Eunice". Do godziny 11 strażacy z powiatu polkowickiego zanotowali 20 zdarzeń. Stale wpływają kolejne zgłoszenia. Wiatr zacznie słabnąć w godzinach popołudniowych.

Usuwaniu skutków Niżu "Dudley" [AKTUALIZACJA]

17 lutego 2022 - W całym regionie Zagłębia Miedziowego prowadzone były liczne działania przy usuwaniu skutków silnej wichury "Dudley" która przeszła nad ranem. Intensywne porywy wiatru towarzyszyły także przez cały dzien. 

Dwulatek wymajający pilnej interwencji medycznej.

7 lutego 2022 o godzinie 10:40 służby powiadomione zostały o konieczności wsparcia działań medycznych na ul. Kościuszki w Przemkowie, gdzie w jednym z mieszkań doszło do zadławienia małego dziecka.

Usuwaniu skutków Niżu "Nadia"

Od godzin porannych zastępy straży pożarnej w powiatu polkowickiego interweniują przy dziesiątkach zdarzeń związanych z silnymi porywami wiatru.

Dwa zdarzenia w tym samym czasie w gminie Grębocice

Dziś 5 stycznia 2022 strażacy z JRG Polkowice oraz OSP z gminy Grębocice zmuszeni byli działać przy dwóch zdarzeniach jednocześnie.

Tragedia w Sieroszowicach nie żyje mężczyzna.

Tragiczne zdarzenie w miejscowości Sieroszowice w gm. Radwanice. Po godzinie 16 doszło do upadku mężczyzny. W wyniku upadku doszło do Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK). Ze względu na brak wolnych Zespołów Ratownictwa Medycznego na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Polkowice oraz zastęp z OSP Sieroszowice. Strażacy przystąpili do Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej. Po dojeździe na miejsce Zespołu Ratownictwa medycznego niestety stwierdzono zgon 65 letniego mężczyzny.

Wybuch gazu w Ścinawie. Sześć osób ewakuowanych z budynku.

10 listopada 2021 przy ul. 1 Maja 26 - doszło do wybuchu gazu w domu wielorodzinnym. Budynek częściowo zawalił się oraz wybuchł pożar. Akcja na gruzach budynku wielorodzinnego w Ścinawie trwała całą noc. 

Wyciek kwasu siarkowego na DK- 3 pod Lubinem.

28 sierpnia 2020 po godzinie 9 na drodze krajowej nr 3 na wysokości skrzyżowania na Rynarcice w kierunku Lubina doszło do rozszczelnienia i wycieku kwasu siarkowego z cysterny. Kierowca cysterny z ładunkiem kwasu siarkowego jechał od strony Polkowic w kierunku Lubina. Na wysokości skrętu w kierunku Rynarcic doszło do rozszczelnienia cysterny.

Uszkodzenie gazociągu przez koparkę w Przemkowie

Dziś 17 sierpnia 2020 przed godziną 15 na ul. Głogowskiej w Przemkowie podczas prac ziemnych wykonywanych przez koparkę doszło do uszkodzenia rury z gazem.

Porzucone pojemniki z kwasem w Żabicach

W sobotę 8 sierpnia 2020 w godzinach porannych na drodze gruntowej między polami w okolicy miejscowości Żabice w gm. Chocianów ujawniono trzy porzucone zbiorniki z nieznaną substancją. 

Znaleziono ciało 3,5-letniego Kacperka. Tragiczny finał poszukiwań.

Mija kolejna doba poszukiwań 3,5 letniego Kacpra. Niestety wciąż nie ma przełomu w sprawie. Dziś policjanci wraz z kontrterrorystami oraz strażakami w tym OSP-ORW Pinoter Legnica (w tym robot ROV) prowadzili działania na rzece Kwisa zarówno w samym Nowogrodźcu oraz na odcinku aż do Osiecznicy. Kwisa przeszukana została także na tamie w Elektrowni Wodnej Nowogrodziec. Jak zapewniają policjanci trwa także niewidoczna intensywna i nieprzerwana praca operacyjna.

Poszukiwania 3,5 letniego Kacpra w Nowogrodźcu.

Od poniedziałkowego wieczora w akcji poszukiwawczej uczestniczą policjanci, strażacy, nurkowie, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Używane są drony, policyjny śmigłowiec z KWP we Wrocławiu, kamery termowizyjne oraz łodzie i sonary.

Zadarzenie z udziałem GCBA z JRG Polkowice.

23 kwietnia 2020 po godzinie 5 podczas dojazdu alarmowego do zdarzenia w okolicy Retkowa doszło do zdarzenie z udziałem GCBA 5/40 MAN TGM 18.340. Pojazd w wyniku najprawdopodobniej awarii hamulców wypadł z drogi uderzając w rów a następnie w ogrodzenie posesji. 

Desperat groził wysadzeniem bloku mieszkalnego w Polkowicach

#Polkowice 12 marca 2020 przed godziną 19 polkowickie służby otrzymały informację o mężczyźnie posiadającym ładunki wybuchowe i grożącym ich detonacją w bloku mieszkalnym przy ul. Skrzetuskiego w Polkowicach.

Usuwanie skutków niżu Julia w powiecie polkowickim.

Od wczorajszego wieczora 23 lutego 2020 strażacy w powiecie polkowickim prowadzą działania przy usuwaniu skutków silnej wichury jaka dotknęła region

Usuwanie skutków niżu Sabina - Aktualizacja

10 lutego 2020 od wczesnych godzin porannych do Stanowiska Kierowania KP PSP w Polkowicach napływają zgłoszenia o szkodach wyrządzonych przez silne porywy wiatru. Zdarzenia występują we wszystkich gminach powiatu polkowickiego. 

Upadek z wysokości na budowie

We wtorek (7 stycznia 2020) na placu budowy S3 na wysokości Polkowic doszło do niecodziennego wypadku. Podczas prac przy budowie wiaduktu pod jednym z pracowników zawaliła się płyta pilśniowa.

Śmiertelny wypadek mężczyzna wpadł do kruszarki

W czwartek 26 września 2019 około godziny 14 na terenie jednej z firm przy ul. J. Wyżykowskiego w Polkowicach doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Pracownik podczas pracy wpadł do kruszarki betonu. Niestety mężczyzna zmarł na miejscu.

Materiał pirotechniczny w polkowickiej sortowni śmieci

27 sierpnia 2019 o godzinie 13:10 pracownicy Zakładu Gospodarki Odpadami w Polkowicach przy ul. Działkowej zauważyli podczas prac na taśmie sortowniczej tajemniczy przedmiot. Niezwłocznie zatrzymano proces sortowania odpadów. 

Poszukiwania w Michałowie

W niedzielę 30 czerwca 2019 podczas zbierania w lesie jagód nieopodal wsi Michałów (gmina Chocianów) doszło do zaginięcia 76-letniej Józefy Solarz, mieszkanki Chojnowa.

Sobin - Wysoki stan Kaliny

Trwają działania na cieku wodnym "Kalina" w Sobinie. W wyniku intensywnych i długotrwałych opadów deszczu od popołudnia utrzymuje się wysoki stan wody. Ciek wodny jest stale monitorowany. Na wypadek dalszego napływu wody przygotowano worki z piaskiem.

Alarm Bombowy w Polkowickim Urzędzie Skarbowym

W piątek 26 kwietnia 2019 około 14 wpłynęła informacja o domniemanym podłożonym ładunku wybuchowym na terenie Urzędu Skarbowego w Polkowicach przy ulicy Zachodniej. Na miejsce zadysponowano służby ratownicze oraz policję. 

Wyciek gazu w Szklarach Dolnych

25 kwietnia 2019 roku około godziny 11:50 Stanowisko Kierowania PSP w Polkowicach odebrało zgłoszenie o wycieku gazu ziemnego w Szklarach Dolnych.

Polkowice: Substancja wydająca nieprzyjemny zapach

W niedzielę 14 kwietnia 2019 w godzinach popołudniowych służby zostały zaalarmowane o silnym nieprzyjemnym zapachu w jednym z lokali gastronomicznych na terenie Polkowic.

Gaworzyce - Wyciek gazu podczas prac ziemnych

1 kwietnia 2019 roku około godziny 13:00 Stanowisko Kierowania PSP w Polkowicach odebrało zgłoszenie o wycieku gazu na ulicy Szprotawskiej w Gaworzycach.

Wyciek gazu w Grębocicach - Ewakuacja mieszkańców

W sobotę 30 marca 2019 po godzinie 7 w miejscowości Grębocice na ul. Długiej doszło do wycieku gazu. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano zastępy straży pożarnej z gminy Grębocice oraz JRG Polkowice. 

Zgon mężczyzny w Buczynie

22 marca 2019 służby otrzymały informację o nieprzytomny mężczyźnie w jednym z domów w Buczynie gm. Radwanice.

Polkowice: Pięć osób zatruło się czadem - APEL

30 stycznia 2019 około godziny 4 rano przy ul. Klonowej w Polkowicach doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Domownicy wezwali pomoc po tym, jak dziecko źle się poczuło i zaczęło wymiotować.

Dwa ataki cichego zabójcy - 4 osoby w szpitalu

5 stycznia 2019 w godzinach wieczornych wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu występowania tlenku węgla w jednym z budynków mieszkalnych przy Placu Wolności w Chocianowie. Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Przekazanie pacjenta dla Ratownika 15 na ul. Ogrodowej

4 grudnia 2018 po godzinie 16 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach przyjęło zgłoszenie o prośbie zabezpieczenia prowizorycznego lądowiska na terenach zielonych przy ul. Ogrodowej w Polkowicach. Zabezpieczenie odbywało się w warunkach nocnych.

Przekazanie pacjenta dla LPR Zielona Góra

19 listopada 2018 roku około godziny 11:00 Zespół Ratownictwa Medycznego z Polkowic otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który w wyniki wykonywanych prac budowlanych upadł z wysokości.

Dynamiczny niż Fabienne - Relacja Live

23 września 2018 wieczorem nad południowo-zachodnią Polskę wkroczy aktywny, pogłębiający się niż. W związku z jego przejściem, w wielu miejscach przewiduje się wystąpienie silnego i bardzo silnego, porywistego wiatru, który przekroczy miejscami 100 km/h. Oprócz tego występują i przez najbliższe kilka godzin występować będą w dalszym ciągu intensywne opady deszczu, gdzieniegdzie niewykluczone będą burze. Poniżej prezentujemy relację z na żywo. 

Zabezpieczenie na Pol'and'Rock Festival 2018

1 sierpnia 2018 w Kostrzynie woj. lubuskie pod kryptonimem "FESTIWAL 2018’" rozpoczęło się zabezpieczanie imprezy masowej "Pol'and'Rock Festival 2018"

Żuków: Uszkodzona rura zalewała posesje

2 sierpnia 2018 około godziny 13.00 wpłynęło zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach o pękniętej rurze procesu technologicznego należącej do KGHM w okolicach Żukowa. Dojeżdżając na miejsce okazało się że woda zalewa dwie posesje. Odcięto dopływ wody oraz zabezpieczono teren działań.

Lipin: Młody mężczyzna utonął w żwirowni

29 lipca 2018 po godzinie 18 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach otrzymało zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny w wieku około 30 lat. Mężczyzna podczas przebywania na akwenie w okolicach Lipin nie wypłynął na powierzchnię wody. Do akcji skierowano zastępy straży pożarnej, ZRM oraz policję. 

Tarnówek: Rozszczelnienie rurociągu odpadów poflotacyjnych

29 lipca 2018 po godzinie 18 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach otrzymało zgłoszenie o rozszczelnieniu i zalaniu drogi przez rurę przesyłową odpady poflotacyjne w rejonie zbiornika Żelazny Most. 

Xxx - N 14 Lip - 15:49

Kwielice gdzie?

xxx - So 13 Lip - 15:39

Na miejscu także cysterna i drabina z JRG Bolesławiec

Gosc - So 13 Lip - 15:18

Pozar marketu w Żagań.Cysterna z OSP Kotła na miejscu w Żagań.

998 - Pt 12 Lip - 19:52

Sobin ewakuacja harcerzy z lasu

112 - Cz 11 Lip - 17:52

Trzebnicę do zwisających drzew oraz Przemków i Jakubowo do owadów

998 - Cz 11 Lip - 05:37

23 - Polkowice ul. Działkowa powalone drzewo

Lipowa - Śr 10 Lip - 21:55

Zwisającą gałąź Polkowice Lipowa. Na miejscu Tarnówek 59 i drabina

xxx - Śr 10 Lip - 16:10

NWL do powalonego drzewa pod Brunowem

xxx - Śr 10 Lip - 15:57

Polkowice, Sobin, Sucha Górna i Nowa Wieś Lubińska prowadzą ewakuację harcerzy

xxx - Śr 10 Lip - 15:50

Pogorzeliska powalone drzewo na linie na miejscu Szklary

xx - Śr 10 Lip - 15:29

Przemków pomoc dla ZRM na miejscu Przemków i ZRM oraz Policja

xxx - Śr 10 Lip - 15:13

Bus z JRG Polkowice od ewakuacji harcerzy

OSP Parchów - Śr 10 Lip - 15:13

60 - drzewo na drodze - 64 - zalane mieszkanie

Parchów OSP - Śr 10 Lip - 15:10

60 - drzewo64 - zalane mieszkanie

xxx - Śr 10 Lip - 15:06

Chocianów zlany ratusz na miejscu Szklary

xxx - Śr 10 Lip - 15:03

Chocianów zalane piwnice w ZS

112 - Śr 10 Lip - 14:37

Duninów powalone drzewo na drogę jedzie Chocianów

xxx - Wt 9 Lip - 18:32

Dromadery latają na Kozłów do pożaru lasu

Gosc - Wt 9 Lip - 17:56

Gdzie tak dromadery lataja

112 - Wt 9 Lip - 17:26

Mężczyzna już zatrzymany

Anuluj

Aktualnie

8
Online

15-07-24