Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Zimowa Akademia RENEGADE/SAREX 23

25 listopada 2023 w Jeleniej Górze odbyła się zimowa edycja Akademii Ratowniczej RENEGADE/SAREX 2023 w Jeleniej Górze. 

Nowy Renault GBA 2/16 w JRG Polkowice

Prezentujemy krótką relację nowego nabytku GBA 2/16 w JRG Polkowice. Na zdjęciach pojazd chwilę po odbiorach. Wyposażenie pojazdu będzie jeszcze uzupełniane w kolejnych tygodniach. Pojazd trafi na tzw. "Pierwszy rzut" przesuwając swój starszy o kilka lat odpowiednik GBA 3/16 Renault na pojazd tzw. "Drugiego rzutu".

Obchody 75-Lecia Ochotnicza Straż Pożarna w Szklarach Dolnych

Dziś 23 września 2023 odbyły się obchody 75-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Szklarach Dolnych.

DNI NATO 2023

16 - 17 września 2023 po raz drugi gościliśmy na lotnisku w Mosznowie w okolicy Ostrawy w Czechach na Dniach NATO 2023. Polska w tym roku była specjalnym krajem partnerskim (Special Partner Nation).

AIR SHOW Radom 2023

26 i 27 sierpnia 2023 - Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW Radom 2023. „Niezwyciężeni w przestworzach”.

Święto Wojska Polskiego w Warszawie

Mieliśmy zaszczyt gościć na tegorocznej defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego, która po kilku latach przerwy wróciła na stołeczną Wisłostradę. Towarzyszyliśmy żołnierzom zarówno w przygotowaniach jak i samej defiladzie oraz na centralnym pikniku. Przywieźliśmy ze sobą ogromną ilość materiału, która będzie prezentowana na naszych kanałach społecznościowych z ukierunkowaniem na profil na Instagramie. Na zachętę krótka zapowiedz materiału. Defilada mimo 35 stopniowego upału przyciągnęła 300 tysięcy widzów z różnych części polski oraz zagranicy. W rozmowach Polscy żołnierze oraz sojusznicy podkreślają, że możliwość wzięcia udziału w defiladzie przy tak ogromnej entuzjastycznej widowni była dla nich wyjątkowym wydarzeniem, które na lata zostanie w ich pamięci. Była to także doskonała okazja do zaszczepienia ducha patriotyzmu oraz pasji do Wojska Polskiego wśród licznie zgromadzonym młodym pokoleniu Polaków zarówno na pikniku jak i defiladzie.

RENEGADE/SAREX-23 - Kobyla Góra

W niedzielę 21 maja 2023 mieliśmy przyjemność odwiedzić jedno z wydarzeń tegorocznego ćwiczenia krajowego RENEGADE/SAREX-23 jakim była Akademia Ratownicza w Kobylej Górze. 

Powiatowy Dzień Strażaka 2023 w Polkowicach

12 maja 2023 - Powiatowy Dzień Strażaka 2023 w Polkowicach - Uroczysty apel z okazji obchodów Dnia Strażaka - Polkowicki Rynek.

DNI NATO 2022

Dni NATO w Ostrawie 2022 & Dni Sił Powietrznych Armii RC są największym pokazem bezpieczeństwa w Europie. W roku 2022 wydarzenie odwiedziła ekipa 112 Polkowice. 

Uroczyste przekazanie obowiązków komendanta powiatowego KP PSP w Polkowicach

30 września 2022 zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. dr inż. Adam Konieczny w asyście dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego PSP nadbryg. Marka Kamińskiego, wziął dziś udział w uroczystym przekazaniu obowiązków komendanta powiatowego Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach.

Ostatnia służba st. ogn. Marka Kiziuka w JRG Polkowice!

28 września 2022 odbyła się To ostatnia służba przed przejściem na emeryturę starszego ogniomistrza Marka Kiziuka w JRG Polkowice! Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnej już sesji emerytalnej! 

Żagań: Święto Czarnej Dywizji!

9-11 września 2022 - Święto 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Jednym z elementów był uroczysty apel oraz defilada i piknik wojskowy.

Festyn "Strażak nie jest Sam" dla Mateusza Marchewki!

Festyn "Strażak nie jest Sam" dla Mateusza Marchewki! Zakończył się wielki festyn z udziałem prawdziwej armii ludzi o dobrych serach na terenie Pałacu Książęcego w Żaganiu.

15-lecie Wojsk Specjalnych w Bolesławcu

W sobotę 3 września 2022 gościliśmy w Bolesławcu na 15-leciu Wojsk Specjalnych i 55-leciu utworzenia Kompanii Specjalnych.

V edycja Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów w Poznaniu

20 sierpnia 2022 w sobotę odbyła się V edycja Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów w Poznaniu, zlot rozpoczęła efektowana parada pojazdów!

Moduł GFFFV Poland w domu!

21 sierpnia 2022 w Zgorzelcu odbyło się uroczyste podsumowanie #MisjaFrancja Po uroczystości nastąpiło rozformowanie grupy i strażacy wyruszyli do swoich jednostek i domów.

Rescue DaYs Poznań 2022

19-20 sierpnia 2022 odbyła się VIII edycja Rescue Days Polska. Były to dwudniowe zajęcia dla 300 uczestników, które prowadzili instruktorzy z międzynarodowego zespołu Weber Rescue.

GFFFV Poland w drodze do Francji!

11 sierpnia 2022 w Legnicy odbywała się koncentracja modułu GFFFV Wrocław oraz Szczecin przed wyjazdem na misję zagraniczną na pomoc w gaszeniu pożarów w okolicy Bordeaux we Francji.

"Interschutz 2022"

W poniedziałek 20 czerwca po 7-letniej przerwie w Hanowerze ruszyły największe targi pożarnicze na świecie – Insterschutz.

MAN w OSP Parchów!

W piątek 17 czerwca 2022 podczas festynu w Parchowie odbyło się oficjalne przekazanie używanego ciężkiego pojazdu ratowniczo-gaśniczego z JRG Polkowice do OSP Parchów. Przekazany pojazd to GCBA 5/40 MAN TGM 18.340 zabudowany przez firmę ISS Wawrzaszek.

Powiatowy Dzień Strażaka w Polkowicach

27 maja 2022 na polkowickim rynku odbył się uroczystości Powiatowego Dnia Strażaka, które zbiegły się w tym roku z 30-leciem powołania Państwowej Straży Pożarnej.

Poznań: Mistrzowska Feta

22 maja 2022 mieliśmy przyjemność kolejny raz odwiedzić Poznań. Sobotni wieczór na długo zostanie zapisany w historii miasta. Po ostatnim gwizdku w meczu z Zagłębiem Lubin, kibice rozpoczęli fetowanie zdobycia długo wyczekiwanego Mistrzostwa Polski.

Wrocław: Dzień Strażaka 2022

W sobotę 21 maja 2022 we Wrocławiu miała miejsce uroczystość Wojewódzkiego Dnia Strażaka połączona z obchodami 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej. Uroczystość odbywała się na wrocławskim rynku, Była to także okazja do wręczenia medali, odznaczeń oraz awansów służbowych i prezentacji wyposażenia straży pożarnej.

St. bryg. Piotr Durał na Emeryturze.

24 lutego 2022 w komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Głogowie odbyła się uroczystość pożegnania st. bryg. Piotra Durała!

St. ogn. Piotr Mikołajczak na Emeryturze!

Trwa ostatnia służba przed emeryturą st. ogn. Piotra Mikołajczaka z JRG Polkowice. Koledzy przygotowali dla Niego niezwykle wzruszające pożegnanie.

Asp. Daniel Fedorowski na Emeryturze!

21 lutego 2022 rozpoczęła się ostatnia służba asp. Daniela Federowskiego w JRG Polkowice! Niezwykle lubianego strażaka z ogromnym poczuciem humoru!

Strażackie zaręczyny w OSP Radwanice!

19 lutego 2022 podczas zebrania sprawozdawczego Ochotnicza Straż Pożarna w Radwanicach miała miejsce wyjątkowa chwila Druh Patryk Żalejko oświadczył się Druhnie Dominice Muskus!

Akcja charytatywna „Razem dla Oskara" w Polkowicach!

6 lutego 2022 na Polkowickiej Ścieżce Zdrowia (ul. Spokojna) odbyła się akcja charytatywna, a w ramach niej bieg w stylu anglosaskim.

Akcja dla polkowickiego Domu Dziecka!

Dziś 5 lutego 2022 w Polkowicach przy ul. Makowej 36 miało miejsce niezwykłe wydarzenie charytatywne. Była to kontynuacja akcji, która niedawno miejsce miała w szpitalu Przylądka Nadziei we Wrocławiu.

Prezentacja wyposażenia JRG Głogów

4 stycznia 2022 po kilku latach przerwy odwiedziliśmy Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą w Głogowie przygotowując krótką prezentacje wyposażenia jednostki.

Asp. sztab. Dariusz Frątczak przeszedł na zaopatrzenia emerytalne!

asp. sztab. Dariusz Frątczak - długoletni dowódca pierwszej zmiany - JRG Polkowice przeszedł na zaopatrzenia emerytalne!

"Bieg w Mundurach" dla Mai w Nowej Soli!

23 stycznia 2022 w Nowej Soli odbyła się charytatywna akcja „Bieg w Mundurach” dla Mai.

Bytom Odrzański walczy o życie Mai!

15 stycznia 2022 na bytomskiej "Majorce" odbyła się akcja charytatywna dla małej Mai. Chora dziewczynka nie ma już czasu! Tylko natychmiastowa operacja ocali jej życie! Mieszkańcy wraz Straż Pożarna Bytom Odrz mocno włączyli się w akcję zbiórki pieniędzy na jej ratunek. Dziś odbyło się wielkie morsowanie oraz pokazy strażackie. Wsparliśmy akcję naszym patronatem medialnym!

Prezentacja sprzętu OSP Niegosławice

8 stycznia 2022 gościliśmy w Niegosławicach, gdzie odwiedziliśmy KSRG Ochotnicza Straż Pożarna Niegosławice Przeprowadziliśmy fotoprezentację wyposażenia jednostki.

Sesja najnowszych pojazdów 27.09.2021

Nowy lekki samochód kwatermistrzowski marki Mercedes Sprinter w barwach Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach!
530[D]81 - SLKw Mercedes Benz Sprinter 319CDI - KP PSP Polkowice

Zawody Ratownicze KPP Sobótka 2021

17 do 19 września 2021 r. w Sobótce, 30 zespołów ratowników KPP z całej Polski, konkurowało między sobą w symulowanych zdarzeniach medycznych.

"Rescue DaYs Skwierzyna 2021"

Nasze pierwsze Rescue Days PL za nami! Wydarzenie w skrócie można opisać "Znakomita atmosfera, potężna dawka wiedzy i doświadczenia". lecz tak na prawdę żadne słowa i materiały nie są w stanie opisać z jakim poziomem pasji można mieć do czynienia na tej imprezie!

Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze CTIF Konin 2021

Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze CTIF Konin 2021 Sukcesy drużyn z OSP Trzebnice oraz OSP Rokitki na Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych!

V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów w Poznaniu

21 sierpnia 2021 w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się V edycja Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów w Poznaniu!

Piknik wojskowy w Polkowicach

15 sierpnia 2021 w polkowickim centrum piknikowym o godzinie 11 rozpoczął się piknik wojskowy. Było to jedyne takie wydarzenie na Dolnym Śląsku i jedno z kilkunastu w całej Polsce.

Przysięga WOT oraz "Polaku Dawaj z Nami"

18 lipca 2021 na głogowskim bulwarze odbyła się uroczysta przysięga żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Przysięga połączona została z pokazem sprzętu wojskowego oraz festynem. Podczas obchodów równolegle odbył się kolejny protest pod nazwą "Polaku Dawaj z Nami.

Drugi protest "Polaku Dawaj z Nami" w Głogowie

11 kwietnia 2021 o godzinie 12 w Głogowie odbył się drugi już protest po hasłem "Polaku Dawaj z Nami". W proteście wzięli udział przeciwnicy licznych obostrzeń wprowadzonych na różne branże podczas pandemii koronawirusa. 

Protest "Polaku Dawaj z Nami" w Głogowie.

28 marca 2021 o godzinie 12 w Głogowie odbył się protest po hasłem "Polaku Dawaj z Nami". W proteście wzięli udział przeciwnicy licznych obostrzeń wprowadzonych na różne branże podczas pandemii koronawirusa. Do Głogowa przyjechały dziś setki osób w tym kibice z różnych części kraju.

Nowe GCBA od Stolarczyka w Grębocicach

Tak prezentuje się nowy nabytek druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Grębocic - Ciężki pojazd ratowniczo - gaśniczy na podwoziu MAN zabudowany przez firmę Stolarczyk Pojazd dotarł dziś wieczorem do remizy.

[Warszawa] Marsz Niepodległości 2020 - Siły Zabezpieczające

W środę 11 listopada 2020 w celu zabezpieczenia różnego rodzaju zgromadzeń i uroczystości do stolicy przybyło około 3 tysiące funkcjonariuszy z różnych części Polski. Oprócz policjantów z różnych wydziałów i garnizonów na ulicę wjechały Zespoły Ratownictwa Medycznego, zarówno systemowe jak i prywatne ambulanse oraz specjalistyczne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych wraz z samochodami ratownictwa medycznego. 

Poszukiwania 70-latka zakończone sukcesem!

Zaginiony w lesie 70 letni mężczyzna, który ze względu na nagłe pogorszenie się stanu zdrowia nie mógł samodzielnie wrócić do domu został odnaleziony w kompleksie leśnym w okolicy miejscowości Sobin. Leżącego mężczyznę dostrzegli druhowie z OSP w Suchej Górnej.

11x - Cz 30 Lis - 14:43

W Chocianowie to było

Gość - Śr 29 Lis - 21:26

Gdzie ten pozar ?

Chocianów - Śr 29 Lis - 19:26

61,25 pożar komina drabina Chojnów zawrocona

Rudna - Pn 27 Lis - 14:32

Rudna Główna czujka dymu na miejscu JRG Polkowice

999 - Pn 27 Lis - 14:31

Pożar garażu w Szklarach Dolnych 21,25 51,92,61,85,64,ZRM I Policja

Polkowice - Pn 27 Lis - 13:38

Co się dzieje na Rudnej Główna

Xxx - Pn 27 Lis - 07:52

Żabice - Chojnów w nocy pożar auta 61 i 21 Polkowice

D - So 25 Lis - 10:49

2x jrg Polkowice policja aquahotel Polkowice

xxx - Pt 24 Lis - 14:39

Chocianów uszkodzone linie energetyczne na miejscu drabina z Polkowic i Policja

K998 - Pt 24 Lis - 09:41

Przemków po 4 wyjazd na podmianę do Chocianowca, później drzewo w Ostaszowie

GoscOna - Pt 24 Lis - 02:00

Niedaleko drugiego przystanku jadąc od strony Chocianowa po prawej stronie

Asia - Pt 24 Lis - 01:12

Gdzie dokładnie ?

998 - Pt 24 Lis - 00:44

Chocianowiec pożar budynku

X - Pt 24 Lis - 00:44

Parchów też wył

Gość - Pt 24 Lis - 00:37

Chocianów znowu wyje. Ktoś coś wie może.

Xpx - Cz 23 Lis - 20:45

Co w Kłobuczynie?

xxx - Cz 23 Lis - 20:24

Chocianów do suche drzewa na drodze

xxx - Cz 23 Lis - 17:53

Nowa Kuźnia wylewa ciek wodny. Na miejscu OSP Radwanice.

xxx - Cz 23 Lis - 16:49

Nie był Parchów i Polkowice tylko

P. P - Cz 23 Lis - 16:29

Chocianów wogule wyjechał?

999 - Cz 23 Lis - 13:47

Chocianów wyciek gazu

112 - Cz 23 Lis - 13:47

Przemków - 78, Quad oraz 22, 92, przerwany wał na cieku wodnym Szprota

Przemkow - Śr 22 Lis - 21:35

Przemków wyjazd do pomocy dla ZRM

DGL998 - Śr 22 Lis - 18:41

Głogów pożar starego PKP - 2x OSP Jaczów, 2x OSP Ruszowice, 3x Głogów

xxx - Pn 20 Lis - 15:51

Finalnie brak tlenku węgla na miejscu zdarzenia. 1 osoba RKO - niestety zgon.

999 - Pn 20 Lis - 14:56

Tlenek Węgla Polkowice ul. JPII - 21, 25 , ZRM

A4 - N 19 Lis - 12:38

64 km A4 kierunek Zgorzelec właśnie jest dachowanie leci Chojnów itp.

xxx - N 19 Lis - 12:35

Droga na wylocie z Lubina została odblokowana

D - N 19 Lis - 11:39

Lubin kolo świtonia zestaw na barierkach Rynarcice wypadek

998 - N 19 Lis - 11:31

Na miejscu Polkowice, Przemków, Policja, ZRM. Zwłoki wyciągnięte przez świadków.

D - N 19 Lis - 11:20

Topielec Krasińskiego

Gość Przemków - N 19 Lis - 11:09

Co w Przemkowie

99 - N 19 Lis - 09:53

Na miejscu były 3x Polkowice, 2x Sobin, 1 OSP Grębocice oraz Policja,

998 - N 19 Lis - 05:23

Płonie drugi raz skład bateri na kopalnianej

Gaworzyce - So 18 Lis - 09:07

Co się dzieje OSP Gaworzyce pojechało

Ja - Pt 17 Lis - 20:57

Cos się stało przy Kauflandzie.Policja i pogotowie na sygnałach..

999 - Śr 15 Lis - 05:11

Przemków pożar komina w Piotrowicach. Polkowice pożar sterty akumulatorów. Chocianów kolizja.

Piotrek - Wt 14 Lis - 19:55

w Piotrowicach na wylocie na Karpię coś się dzieje

xx - Wt 14 Lis - 15:27

2 osoby poszkodowane finalnie

xxx - Wt 14 Lis - 14:41

Retków - Bucze solidny wypadek osoby uwiezione w aucie.

Your browser does not support the HTML5 canvas tag.
Anuluj

Aktualnie

1
Online

01-12-23